دانلود کتاب فرگشت و ژنتیک

 توضیحات:

آیا حقیقت دارد که یک سری سلو لهای ریز به خودی خود در دریا پدید آمدند و بعد تبدیل به ماهی خزنده و در نهایت انسان شدند؟ مگر م یشود انسان با باکتری و گیاه و پرنده فامیل باشد؟ آیا درست است که انسان و میمون و شامپانزه از یک خانوادة مشترک هستند؟ این حرفها و ادعاها بر اساس چه مدارکی و اساساً برای چه هدف و منظوری بیان میشوند؟

پاسخ به این سوالات و نیز پرس شهای پیاپی که ذهن شنوندگان و خوانندگان نظریة داروین را به خود مشغول میدارد نیاز به پیش زمین ههایی دارد. ما در این کتاب تلاش کرد هایم به طور بسیار خلاصه به این موارد بپردازیم و گرچه ادعای کامل بودن نداریم اما تلاش خود را کرد هایم و امیدواریم کسانی که این پرس شها نیز در ذهن آنها وجود دارد با خواندن این کتاب تا حدودی به جواب قان عکنند های برسند.

پیش از آغاز بهتر است این جملة کلیدی و مهم نظریه را به خاطر بسپارید: طبیعت به هیچ عنوان دنبال تکامل دادن موجودات نیست بلکه تنها موجوداتی قادر به زنده ماندن و تکثیر هستند که همزیستی بیشتری با این تغییرات را کسب کرده باشند. نظریه تکامل یا صحیحتر بگوییم فرگشت توضیح میدهد که چگونه نسل همه موجودات از باکتری گرفته تا گیاه و انسان همواره به دلیل جه شهای ژنتیکی در حال تغییر و تحول هستند و این تغییرات گرچه بسیار جزئی و ناملموس هستند اما در طول زمان طولانی (مثلاً دویست میلیون) به تغییرات اساسی تبدیل میشوند و موجودی متفاوت را پدید می آورند. اشتباه بسیاری از منکران نظریه فرگشت این است که تصور میکنند این نظریه ادعا میکند موجودات تک سلولی بر اثر اتفاقات عجیب تبدیل به ماهی شده اند بعد بالة آنها تبدیل به دست و پا شده و حیوان از آب بیرون آمده و روی خشکی شروع به خزیدن یا راه رفتن کرده است!

دانلود کتاب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
error: Content is protected !!