دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری


شبکه‌های کامپیوتری مجموعه‌ای از کامپیوترهای مستقل متصل به یکدیگرند که با یکدیگر ارتباط داشته و تبادل داده می‌کنند. مستقل بودن کامپیوترها بدین معناست که هر کدام دارای واحدهای کنترلی و پردازشی مجزا بوده و بود و نبود یکی بر دیگری تاثیرگذار نیست.
متصل بودن کامپیوترها یعنی از طریق یک رسانه فیزیکی مانند کابل، فیبر نوری، ماهواره‌ها و… به هم وصل می‌باشند. دو شرط فوق شروط لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری می‌باشند اما شرط کافی برای تشکیل یک شبکه کامپیوتری داشتن ارتباط و تبادل داده بین کامپیوترهاست.
درس شبکه‌های کامپیوتری از دروس تخصصی رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی است. شاید اهمیت این درس اولا به خاطر کاربرد بسیار زیاد شبکه ها در محیط های کاری باشد از طرف دیگر این درس در کنکور ارشد IT از دروس مهم بوده و ضریب ۴ دارد. همین عوامل باعث می شود یادگیری این درس برای دانشجویان در مقطع کارشناسی کامپیوتر و داوطلبان کنکور ارشد IT اهمیت داشته باشد. كتاب شبكه هاي کامپیوتری نوشته اندرو اس تننباوم مرجع و يكي از بهترين و كتابهاي موجود در مورد شبكه است. این کتاب در بسیاری از دانشگاه ها مهم دنیا و همچنین ایران به عنوان مرجع درس می باشد.

دانلود كتاب شبكه هاي کامپیوتری نوشته تننباوم ترجمه دکتر پدرام 

 

پسورد: www.esfand.org

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
error: Content is protected !!